Aktualności

Akcja Lato w Tworkowie rzuciła światło na talenty z Raciborszczyzny

7/07/2022 09:05

Boisko LKS-u Tworków było kolejnym przystankiem na trasie nabierającej coraz większego rozpędu Akcji Lato, której Partnerem została Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.


Piłkarskie zajęcia w ramach „Talentiady”, mecze rozgrywane na dmuchanych boiskach „Piłkarskiego miasteczka” oraz zabawy w „Strefie animacji” tym razem pilnie obserwowane były przez wyjątkowych gości – Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę, Prezesów Podokręgów: Bytom – Tomasza Wyszyńskiego, Rybnik – Andrzeja Paulusa, Skoczów – Bogusława Walicę, Zabrze – Jarosława Brysia, Żywiec – Dariusza Mrowca oraz innych Członków Zarządu Śląskiego ZPN: Grzegorza Morkisa, Teodora Wawocznego i Piotra Zorzyckiego, a także Członków Komisji Rewizyjnej Śląskiego ZPN z jej Przewodniczącym Herbertem Jattą na czele oraz Prezesa Honorowego Podokręgu Katowice Stanisława Mitasa, którzy gościli w Tworkowie na zaproszenie zarządu Podokręgu Racibórz – świętującego 75-lecie działalności. Prezes Stefan Ekiert i Wiceprezes Andrzej Starzyński mogli się więc poszczycić talentami, które rosną na Raciborszczyźnie rozsławioną między innymi przez Huberta Kostkę.

Widzowie mieli okazję zobaczyć w akcji adeptów futbolu w wieku od 4 do 13 lat. Poziom umiejętności, które oceniali trenerzy: Andrzej Marców, Mateusz Skwirut i Jakub Moc, był więc mocno zróżnicowany, ale ambicji i chęci pokazania się z jak najlepszej nie zabrakło nikomu, kto biegał z piłką slalomem między pachołkami, wykonywał zwroty z piłką, żonglował i strzelał do celu. Emocji dostarczały także potyczki zarówno między dziećmi jak i rywalizacji dzieci z rodzicami na murawie dmuchanych boisk. Ponadto dla kibiców oraz zawodników, którzy chcieli na moment odsapnąć, także nie brakowało atrakcji, bo w „namiocie kibica” można było: rzucać woreczkami do piramid ustawionych z puszek, puszczać duże bańki mydlane, rysować i malować, ozdabiać skórę zmywalnym tatuażem, wznosić budowle z dużych klocków lego i grać w piłkarzyki.

Wszyscy bawili się doskonale i każdy uczestnik Akcji Lato otrzymywał nagrodę, a na koniec wyróżniona został dziesiątka zawodników, którzy z rąk sterników Podokręgu Racibórz Stefana Ekierta i Andrzeja Starzyńskiego odebrali upominki oraz gratulacje od zaproszonych gości. Uhonorowani zostali: Alex Błażyczek, Jakub Gajda, Łukasz Kretek, Dawid Marcalik, Ksawier Ostas, Filip Pajkert, Błażej Pawlik, Szymon Psota, Marek Puszer i Jakub Wójcik, ale bez wątpienia zwycięzcami byli wszyscy, którzy to sobotnie przedpołudnie spędzili na boisku w Tworkowie.

Więcej zdjęć oglądaj TUTAJ.